לייזר, אינפרה, אפילציה, IPL במה תבחרו?מאת סוזי נחמן

הקדמה

מאמר מקורי זה נכתב על ידי סוזי נחמן לאור ניסיונה הרב בהסרת שיער בכל השיטות והבנתה לעומק את אופן פעילותם של כל המכשירים להסרת שיער .סוזי בטוחה שהוא יסייע לכם בבחירת השיטה העדיפה עליכם להסרת שיער. יחד עם זאת האחריות חלה גם עליכם כמקבלי שירות כדי ליהנות מהתוצאות המיוחלות ולא להסתפק בהבטחות כוזבות. תהיו רגישים לעצמכם ותצפו לקבל תוצאות טובות בפרק זמן סביר כ 4-6 חודשים.
חל איסור מוחלט להעתיק מאמר זה במלואו או בחלקו . סוזי מאשרת לפרסם את המאמר כפי שהוא במלואו עם ציון של הכותבת והעורכת המקורית סוזי נחמן.

תחילה נציין את השיטה הותיקה ואחר כך את שאר השיטות.

אפילציה – אלקטרוליזה (1979)

אז…..

השיטה הוותיקה ביותר שהחלה את דרכה ב 1875 אצל רופא עיניים ד'ר צ'ארלס מישל אשר ניסה לעזור למטופליו בבעיה טורדנית של צמיחת ריסים הפוכה אשר גררה את דלקת זקיק השערה (פוליקוליטיס).
ברופא לקח חוט חשמל וחיבר לסוללה ונגע עם קצה החוט בו הופיע ניצוץ אשר נגע בריס ההפוך וכך הצליח לפגוע בשורש ולהחליש את שורש השערה ובכך עזר להרבה מטופלים.

הדרך אל הסרת שיער בכל מקום בפנים ובגוף החלה מרגע זה. אם זה מסייע לריסים שזה שיער אזי זה מתאים לכל השערות ובכל מקום. מאז התפתחה האפילציה והשתדרגה למה שהיא היום. טיפול חזק מאוד איכותי מאוד, נעשה הרס מהיר וחזק בשורש השערה. נותן מענה מלא לשיער שיבה, שיער בלונדיני/גי'נג'י וכן שיער בהיר וכמובן לשערות קשות שחורות ושערות הורמונליות וכן שיער פלומתי.

לפני בואן של כל השיטות הקיימות נעשו טיפולי אפילציה בכל הגוף ובפרוייקטים גדולים.

היום…..

כיום אפילציה משמשת להסרת שיער לבן וכן בהיר מאוד. מיועדת לשטחי קטנים(ברור!) דורשת עדיין מיומנות גבוהה מהמטפל וכן דיוק וסבלנות . סבלנות וסובלנות מהמטופלת.
אני ממליצה על קורס אפילציה אישי לנשים אשר מעונינות לטפל באחרים ובעצמן.

הסרת שיער בפנים האפילציה היחידה שעוזרת לתמיד להיפטר מהשיער המיותר בפנים. אך אני ממליצה לשלב את טיפול IPL מספר פעמים להפחית את השיער ולהחלישו ולסיים סופית עם האפילציה.

שיטת הפעולה של האפילציה.

הגדרה:

אפילציה– אלקטרוליזה זהו פירוק שורש השערה באמצעות פולס חשמלי. הסרת שיער לצמיתות מתבצעת על ידי העברת פולס מהיר לתוך שורש השערה באמצעות מחט חשמלית.

יתרונות: הרס מוחלט בתום התהליך.נגישות טיפול לכל סוגי השערות, ניתן לעבוד בכל אורך של שערה.
חסרונות: נדרש זמן רב, תקציב, סבלנות וסובלנות .

האם האלקטרוליזה באמת לצמיתות?

נקבע על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) כי שימוש במחט חשמלית היא השיטה הבטוחה להסרת שיער לצמיתות.

האם הטיפול באלקטרוליזה כואב?

רוב המטופלים מציינים שיש תחושה של חום רגעית,בעוצמות גבוהות ושיער קשה יש תחושה של כאב במקרים אלו על המטופלת למרוח שעה לפני טיפול חומר מאלחש שנקרא "אמלה 5%"

מה הן הסיבות לגדילה שוב של השערות?

א. מוצא אתני – שערות קשות
ב. שינויים הורמונליים – תרופות, הריון, לידה, שחלות בעייתיות
ג. שערות שהוצאו בעבר ע"י פינצטה, גילוח, שעווה, נגזרו על ידי מספריים, עברו הבהרה.

לייזר  (1998)

מה אומר ה FDA על הסרת שיער בלייזר?

מנהל המזון והתרופות האמריקאי פרסם מידע חד משמעי אודות מכשירים להסרת שיער בלייזר. ראשית וחשוב מכל, אין התקן לייזר שאפשר לטעון כי הוא מסיר שיער לצמיתות

כיצד נעשה טיפול לייזר?

אור הלייזר עושה אבחנה בין צבעים, אבל צלליות של צבעים מסבכות את התמונה. לכן המועמד האידאלי להסרת שיער בלייזר הוא אדם בעל עור בהיר ביותר ושיער כהה ביותר. מרבית האנשים כמובן, אינם עומדים בקריטריון זה.אנו בנויים עם גווני צבע רבים מאוד.ללייזר ישנה בעיה הנעוצה בניסיון לפנות אל זקיק השערה ע"י סריקת אור לייזר דרך האפידרמיס וזאת בשל חוסר הספציפיות של אור הלייזר.

אם עוצמת קרן האור חזקה דיה כדי להרוס את פטמית השערה בדרמיס, מה תעשה לגוונים הרבים של צבע שבהם מתקל אור הלייזר בדרכו?

כאן טמון שורש הבעיה, נראה לפחות בשלב זה, שיצרני הלייזר לא הצליחו להביא מספיק אנרגיה לבסיס הזקיק בלי להזיק לרקמה הסובבת אותה לכן הג'אול(יחידת העוצמה של אנרגיית הלייזר) היוצא מן המכשיר הושאר נמוך יותר מן הרמה האופטימלית שנחוצה כדי להרוס את פטמית השערה, כל זאת כדי למנוע נמק או נזק חמור יותר לאפידרמיס, בנוסף לזאת הסרת שיער בלייזר יכולה להיות מלווה בהיפרפיגמנטציה, היפופגמנטציה. ההשפעות ארוכות טווח עדיין אינן ידועות.

בטיפולי הלייזר חובה לגלח את האזור המטופל על מנת לטפל, כולל אזור הפנים.תופעות לוואי שיכולות להיות :אודם חזק,כוויות, פיגמנטציה או היפופגמנטציה, צמיחה גסה של השערות.

טיפולי לייזר טובים לעור בהיר מאוד וגוון שיער כהה מאוד, מאחר ורבים מאיתנו בעלי גווני עור ושיער די דומים ולא מנוגדים ,יעילותה של השיטה לוקה בחסר.

 

אינפרה אדום-קרן אור  (2002)

מכשירי האינפרה הראשונים החלו את דרכם בשנת 2000. בישראל הם הגיעו ב 2002. יחסית לשיטות הקודמות זו הייתה תגלית אמיתית.

מכשירי האינפרה האדום משדרים הבזקי אור בספקטרום התדרים בתחום האינפרה.(אור אדום בתחום הנראה). תחום התדרים יחסית רחב ומסוגל לתת מענה למספר מוגבל  של סוגי שיער וכן סוגי עור. העוצמה בה משתמשים באינפרה היא יחסית נמוכה. לשיטה זו יש יתרונות גדולים: היא אינה מכאיבה…..ההמשך בעידכון…

כתיבת תגובה