המסת שומנים על ידי הקפאה CRYOLIPOLYSIS

 כתבה וערכה : סוזי נחמן

המדע של cryolipolysis

 זהו מונח שמשלב "cryo" (קר כקרח)עם "lipolysis" (הפירוק הכימי של שומן).הנחת היסוד היא שתחת תנאים מבוקרים בקפידה, תאי שומן תת עורי, פגיעים יותר מרקמה הסובבת  להשפעות של הקור.לכן תא שומן שהגיע לנקודת 0 מעלות ומטה הוא נחשב לתא מת ולא פעיל וברגע זה ואילך התאים המתים יוצאים החוצה מן הגוף באמצעות מערכת הלימפטית שמסלק כל תא מת אחר בגוף כמו כל הפסולת שבגוף

 

יתרונות הטיפול  Cryolipolysis סלקטיבי יופועל אך ורק על יעדי משקעי שומן מקומיים   שהוגדרו מראש על ידי שרטוט מקום הטיפול- שומן בבטן, ידיות אהבה, גב לחמניות, בליטות מעל קווי חתך ניתוח קיסריים – הוא מקטין אותם בהצלחה גדולה כבר מהטיפול הראשון , הוא עושה זאת על ידי הקפאתם  בדיוק מעל נקודת קיפאון. הוא עושה את זה בהדרגה, בלי לגרום נזק לרקמות שמסביב. "האח הגדול באמריקה" הארגון הנחשב ביותר בעולם  מנהל מזון והתרופות אמריקניות (FDA) העניק לו את האישור המיוחל שהטיפול בטיחותי לגמרי אשר מאפשר הפחתת תאי שומן באמצעות הקפאתם.

Cryolipolysis שונה מהליכי הסרת שומן אחרים במספר הדרכים. כל השיטות האחרות לדוגמה, שאיבת שומן  מהגוף,באמצעות אולטרסאונד או אנרגיה לייזר או RF. הטיפולים לעתים קרובות הורסים רק את נוזל השומן ולא את תאי השומן! זה הבדל משמעותי מאוד!! Lipodissolve משיג את אותו דבר עם זריקות שומן נמסות. Zerona משתמש באנרגית לייזר ברמה נמוכה כדי לפתוח נקבובית בתא השומן ופינוי תכולתו. Cryolipolysis היחידי שהורס את תאי השומן ומביא אותם למוות ואי יכולת לתפקד מחדש ולמלא את עצמם בשומן !! ההרס הוא הרבה יותר משצמעותי מרק לחמם את השומן על ידי RF  או כל שיטה אחרת , תאי השומן יתמלאו מהר מאוד בחזרה.

נוהל Cryolipolysis – למה לצפות? אזורי הטיפול  מסומנים  ומכוסה בממברנה ג'ל כדי להגן על העור.המטפל  לאחר מכן משתמש במוליך ואקום כף יד לקלוט את העור העודף ושומן בסיסי בין שני לוחות קירור בעדינות. אתם תרגישו תחושת משיכת חזקה  ותחושת קור שהולכת ומתחזקת בהדרגה עד שלא חשים דבר.לאחר הטיפול המקום המטופל מרגיש קר . תחושה זו תתפוגג בשעה הקרובה לאחר הטיפול , והאזור יהפוך  לאדום ונפוח   למשך 15 דקות לאחר מכן האדמומיות יורדת וכן הנפיחות.

תוצאות

תוכל לחוות הפחתה הדרגתית של שכבת השומן,לפחות 25% כבר לאחר 3 שבועות מהטיפול הראשון שינוי יותר משמעותי יהיה  בדרך כלל מעל חודשיים עד ארבעה חודשים. אין מחטים, ללא הרדמה, ללא חתכים כירורגיים, אין תרופות לשיכוך כאבים וללא זמן השבתה. תופעות לוואי זמניות כוללות אדמומיות, קטין שטפי דם, התכווצויות, עקצוץ או חוסר תחושה באזור המטופל.ניתן בזמן הטיפול ליהנות מעיסוקי פנאי כמו קריאה, האזנה למוסיקה, גלישה באינטרנט – גם לנמנם – במהלך ההליך, ויכולים  לחזור לשגרת הרגילה שלכם  כבר באותו היום.

כותבת המאמר: סוזי נחמן קוסמטיקאית בכירה, מורה לכל מקצועות הקוסמטיקה בעלת שני מכוני קוסמטיקה אור לעור, בעלת מכללה ללימודי קוסמטיקה וקורסים מקצועיים.

0544-969106

כתיבת תגובה