מקורות וסיבות להופעת קמטים

מהם אומרים המחקרים האחרונים בתחום  מילוי קמטים?

מאמצי המחקר בתחום הקוסמוטולוגיה המדעית מתמקדים במנגנונים השונים המעורבים בהופעת הקמטים בעור.מחקרים רבים שבוצעו על ידי דרמטולוגים,פיזיולוגים,ביוכימאים,ומדענים קוסמטיים, הראו שהקמטים בפנים אינם נגרמים כתוצאה מגורם מרכזי אחד כלשהו, אלא כתוצאה ממגוון של מקורות , סיבות ומנגנונים. לאור הידע שנצבר סיווגו החוקרים את הקמטים על פי המקורות הפיזיולוגים שלהם,הגורמים והתוצאות. חלוקה זו מסייעת למומחי הקוסמטיקה והרפואה האסתטית לפתח פתרונות חדשניים למניעה ולטיפול יעיל בקמטים.

טיפול פנים ומילוי קמטים עם אמפולות פיוריטי

מהם הסימנים הבולטים ביותר?

אחד הסימנים הבולטים ביותר של הזדקנות העור הוא תהליך מואץ של הופעת קמטים בין הגבות, במצח,בצידי העיניים,מעל שפה עליונה, בצידי הפה. קמטים אלו מכונים "קמטי הבעה".אקדים ואומר שבטרם מופיעים הקמטים ניתן לראות תחליה רפיון בעור הפנים, העור אינו מתוח כפי שהיה וזה שלב קריטי לחיזוק העור בטרם יפול ויתקמט.

מהו הגורם העיקרי לקמטים בחלק העליון של הפנים?

הגורם העיקרי הוא תנועות מימיקה חוזרות שגורמות להתכווצות השרירים באזור.וגורם נוסף והוא כוח הכבידה שאנו נתונים בו באופן מתמיד, לחץ תדיר על עור הפנים למשל בשינה , לחצים פיזיולוגיים אלו גורמים להמרצה מוגברת של סיבי השריר בפנים ,שמושכים אותו כלפי פנים.

בעשור האחרון הוכנסו לשימוש בתחום הכירוגיה-פלסטית זריקות בוטוקס.  בוטוקוס זהו חומר רעלן המופק מחיידק שנקרא קלוסטרידיום בוטולינום. הוא גורם להרפיית השרירים והחלשתם לתקופה של 3 חודשים , לדעתי  זריקות הבוטוקס הן טיפול פולשני אשר מתערב בתהליכים טבעיים של הגוף. שיתוק שריר כזה או אחר למטרת יופי  בנוסף יש להיזהר  ולעשות זאת על ידי רופא מוסמך ומנוסה. כשהחומר אינו מוזרק כהלכה, הוא עלול לגרום לעיוות או לצניחה של האזור המוזרק למשך מס' שבועות.

כיום מתחילה נסיגה מהבוטוקס ומעבר  לתחליף לבוטוקס שממתין לאישורים סופיים . שימוש בחומצה הילאילרונית מצויין  אך בדרך כלל השפעתו החזקה היא  בחלק התחתון של הפנים , יתרונותיו שהוא חיקוי מוצלח  של החומצה היאלרונית שקיימת בגוף והיא  פוחת ת עם ההתקדמות בגיל וניתן לסייע לעור להשאר "צעיר" עם כמות יפה של חומצה הילאירונית ניתן לעשות זאת בטיפול קוסמטי  עם אמפולות מרוכזות סטריליות וכן על ידי קפסולות מיוחדות לשימוש ביתי .

סדרת אומגה 3 המבוססת על ריכוז פעיל של אסטרוגניים צמחיים מבטטת הבר, פולי סויה, תמצית אצות ים אדומות ופרוטיאינים ממקור צמחי כמו שמן פשתן, ועוד…

הליכים גופניים פנימיים, המתרחשים עם הגיל, בהם תהליכים ביוכימיים והורמונליים, יוצרים סוג נוסף של קמטים המכונים קמטי גיל. אחד הגורמים להיווצרות קמטים אלה הוא הפחתה ביצירת הקולגן והאלסטין. סיבי ם אלו מהווים מארג סיבים התומכים בעור ומקנים לו את הגמישות והחוזק.

בשנים האחרונות התגלו מספר מרכיבים פעילים שמצליחים להשיב לעור את יכולת השיקום העצמית שלו ואת הכושר לחדש פעיליות חיוניות שהואטו או אבדו במשך השנים.העיקרי מבין המרכיבים הללו הם ויטמין C, רטין A, חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות ואסטרוגניים צמחיים(פיטומידים), המופקים בעיקר משורש בטטת הבר ומפולי סויה ויטמין C הוא אחד ממרכיבי המפתח בייצור קולגן בעורנו, ואחראי גם להטעמתו על ידי התאים הפיברובלסטיים בדרמיס, במילה פשוטה ויטמין שחודר עמוק ומשפיעה המון.

מחקרים קליניים רבים הראו כי על ידי מריחת תכשירים המכילים כמות טובה של ויטמין C על העור ניתן לגרום "לשזירה מחדש" של הסיבים הללו בעור ועל ידי כך להביא לתיקון ממשי של נזקי העור ולצמצום משמעותי של הקמטים רטין A נגזרת של ויטמין A ,גם במקרה הזה מריחה חיצונית שלו תגרום לייצור מואץ של סיבי הקולגן והאלסטין, מביא לעיבוי רקמת הדרמיס ולהחלקת הקמטוטיםחומצות אלפא הידרוקסיות המופקות מפירות, קנה סוכר מצליחות לחדור לעומק העור ולהמיס את התאים הלכודים בעור וכך מגבירות את ייצור התאים בעור.

קרם פילינג גליקולי מסייע רבות בהתחדשות העור וכמובן לחות על בסיס ויטמין C וכן סרום על בסיס ורדים ופירות שמוספים ערך מןוסף לפעילות בעור.

כתיבת תגובה